Poliuretānu plaši izmanto daudzās jomās, kā aizstājēju gumijai, metālam un plastmasām, tam ir unikālas īpašības, ko nevar panākt ar "parasto" gumiju, vienlaikus arī ir zemākas izmaksas.
Materiālam ir augsta izturība un elastība, tas ir izturīgs pret mehānisko nodilumu un deformāciju, nezaudē savas īpašības temperatūrās no -62 ° C līdz 93 ° C , kā arī tam ir ilgs kalpošanas laiks.
Šim materiālam ir lieliska izturība pret skābēm, eļļām un benzīnu. Poliuretāns ir universāls un tiek efektīvi izmantots dažādu detaļu ražošanā, ko izmanto kodīgā vidē.
No tā izgatavo dažādas sintētiskās šķiedras, dažādas cietības un lokanības elastomērus, dažādas putas, pārklājumus un arī plastmasas.
Izstrādājumi no poliuretāna tiek izgatavoti, lejot atklātās veidnēs, vai, presējot. Materiāls ir ūdens izturīgs un izturīgs pret pelējumu, un dažās fizikālajās un mehāniskajā īpašībās pārsniedz pat metālu.
Materiāls spēj sniegt produktam dažādas unikālas iezīmes, kas ļauj tam darboties ekstremālos apstākļos vai pie lielas mehāniskās slodzes.
Šis materiāls ir ārkārtīgi izturīgs, elastīgs un īpaši atpstrādājot cieši saistās ar metāliem.
Izstrādājumi, kas izgatavoti no poliuretāna, kas izgatavoti liešanas procesā, var būt dažādas formas un izmēra, kurus vienkārši nevar sasniegt gumijas izstrādājumi.
Pateicoties galvenajām īpašībām materiālu plaši izmanto mašīnbūva, kalnrūpniecības, aviācijas, automobiļu, naftas un gāzes, būvniecības, pārtikas un drukas rūpniecībā kā arī kodolenerģijas nozarēs.
Materiāls tiek plaši izmants riteņu ražošanā, ritentiņu un dažādu diametru skrituļiem, riepu, transporta hidraulisko un pneimatisko cilindru gredzenu, blīvslēgu, amortizatoru un bukšu, jostu un transportiera lentu ražošanā.
Materiāls izturīgs pret eļļām un šķīdinātājiem, ko parasti izmanto, strādājot ar smērvielām, naftas un tās atvasinājumiem.
|